Informacija istorijos mokytojams

Gerbiami istorijos mokytojai,

Atsižvelgdama į ŠMSM ministrės 2022 m. rugsėjo 30 d. įsakymą Nr. V-1541 „Dėl naujų mokymosi programų patvirtinimo“, leidykla „Ugda“ išleido Virginijaus Navicko parengtą naują mokymosi priemonę „Istorijos užduotys“ 11 (III gimnazijos) klasei, kurios padės mokytojams ir mokiniams dirbti pagal naująją programą. Šioje mokymo(si) priemonėje pateikti patarimai, kaip nagrinėti temas, gausu įvairių užduočių: darbo su istorijos šaltinių blokais, užduočių, kuriose prašoma parašyti esė arba atlikti istorijos tyrimą.

Šiuo metu jau parašytos „Istorijos užduotys“ 12 (IV gimnazijos) klasei, kurios bus atspausdintos 2023 m. spalio mėnesio pabaigoje. Taigi, mokytojai ir mokiniai turės galimybę puikiai išanalizuoti ir 11, ir 12 klasės kursą. „Istorijos užduotyse“ esančius istorijos šaltinius mokytojai galės naudoti ne tik kaip užduotis savarankiškam darbui, bet ir kaip mokymo(si) medžiagą. Parengtos užduotys yra skirtos kritiniam ir kūrybiniam mąstymui ugdyti, todėl neturi vieno atsakymo. Dauguma užduočių reikalauja mokinių kūrybiškumo. Neabejojame, kad mokytojai gebės tinkamai įvertinti mokinių atsakymus ir atliktas užduotis. „Ugda“ skatina mokinius ir mokytojus išsamiai analizuoti šaltinius ir užduotis.

Taip pat pranešame, kad yra pradėtas rašyti istorijos vadovėlis 11 (III gimnazijos) klasei, kuris gali būti atspausdintas apytiksliai 2024 m. pavasarį, o 12 (IV gimnazijos) klasei – 2025 m. balandžio mėnesį.

Mokytojai, įsigiję parengtą Virginijaus Navicko leidinį „Istorijos užduotys“ 12 klasei, kuris galios iki 2024 m rugsėjo 1 d., dovanų dar gaus vadovėlių 12 klasei, kurie sudaryti pagal senąją istorijos programą.

Būtume labai dėkingi, jeigu rastumėte galimybę šiuo laišku pasidalyti su savo kolegomis.

Pagarbiai UAB „Ugda“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *